Tink’te Mezuniyet Heyecanı Yaşandı
Tink (Teknoloji ve İnsan Kolejleri) Sancaktepe Kampüsünde 30.05.2019 Perşembe günü düzenlenen 1. Dönem Mezuniyet Töreni, öğrenci, veli ve yakınlarından oluşan kalabalık ve coşkulu bir davetli topluluğu ile gerçekleştirildi.

İnsanın merkezde olduğu ve teknolojik imkanlarının sonuna kadar kullanıldığı modern bir eğitim fırsatı yarattığımız okulumuzda, geleceğin liderlerini mezun ettik.

Tören, sınıf birincilerinin konuşmalarıyla başladı. Sonra sırasıyla CEO’muz Ferruh Gürtaş, Akademik Müdürüz Yaşar Solak, Kurucumuz Zeynep Dereli, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mim Kemal Öke ve TÜBİSAD Başkanı Erman Karaca, öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutladılar.

Konuşmasında bilimin anne karnından başladığını ve hayatımızın her safhasında kullanıldığını anlatan Öke, bilim denildiğinde aklımıza sadece teknoloji gelmesin, iletişim ve insanın birlikteliğiyle zorlukların büyük ölçüde üstesinden geliniyor diyerek konuşmasına devam etti. İnsanı bu yeni dönemde farklılaştıracak konunun kalp ve vicdan olduğunu altını çizdi.

Teknolojik Devrim sonrası her şeyi bilgisayar ve algoritmalar yapmaya başladığında insanların ne yapacağını sorgulayan Karaca, yeni dünya düzeninde insanlığın mutluluğa giden yolu nasıl bulabileceğinden bahsettiler. 20. yüzyılda motorlu taşıtlar at arabalarının yerini aldığında atların sürümünü yükseltemeyen insanoğlunun Nesnelerin İnternetinin yaratacağı Dataizm düzeninde kendi türünün sürümünü yükseltebilecek mi diye sordular. Karaca, eğitimin sadece gençlikte yapılan bir aktivite olmaktan çıkacağı yakın gelecekte; sürekli öğrenen gençleri, fark yaratmaya çağırdı.

Öke ve Karaca, sürekli öğrenen gençleri, fark yaratmaya çağırarak başarı dileklerini sundular. Daha sonra dereceye giren mezunlarımıza plaketleri ve diplomaları yönetim kadromuz tarafından verildi. Diplomalarını alan mezunlarımız, mezuniyet yeminlerini hep bir ağızdan ettikten sonra büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlatarak geleceğe ilk adımlarını attılar. Tören bitiminden sonra öğretmenlerimiz, mezunlarımız ve aileleri mezuniyet alanında düzenlenen kokteyl ve DJ Funky ‘C’ performansıyla eğlenerek unutulmaz bir akşamı geride bıraktılar.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirme Okuyun