Erasmus - Renews Medya Okuryazarlığı

TİNK olarak dahil olduğumuz Eramus projelerinden biri olan Renews Medya Okuryazarlığı 2020 Eylül’ünde çalışmalarına başladığımız en heyecan verici projelerden biri oldu.

İlk etapta proje yürütücüsü öğretmenlerimizin aldığı Medya Okuryazarlığı Eğitimi sonrası, ekibe dahil hocalarımız sahip oldukları deneyimleri ve birikimi okulumuz hocalarına aktararak onları da birer Medya Okuryazarı Eğitmeni yaptılar.


Projede sıradaki etkinlik Covid 19 önlemleri sebebiyle öğrencilerimize Haziran’da uzaktan sunulan ilk Öğrenci Medya Okuryazarlığı Atölye çalışması oldu.

Yaz tatili ertesinde hızlanan aşılama temposu sayesinde projede yükümlü olduğumuz ikinci Öğrenci Medya Okuryazarlığı Atölyemizi Kasım ayı başında bu sefer yüz yüze, daha büyük bir verim ve keyif ile gerçekleştirdik.
Takvimler 11 Kasım’ı gösterdiğinde Renews projesinde yer alan ve büyük bir heyecan ile hazırlıklarını tamamladığımız Medya Okuryazarlığı Yaygınlaştırma Etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Bu etkinlik kapsamında projeye dahil Medya Okuryazarı hocalarımız diğer okullardan misafir ettiğimiz öğretmenlere ve öğrencilere Medya Okuryazarlığı eğitimi verirken, alanında uzman profesyoneller de değerli mesleki görüş ve deneyimlerini bizimle paylaştılar.


TİNK’de gerçekleşen ve bir parçası olduğum Medya Okuryazarlığı Yaygınlaştırma Etkinliğinin eğitim ve sosyal hayatımızda büyük bir pozitif etki yaratacağını düşünüyorum. Özbey Doğa Karslıoğlu

Bilginin çok hızla ulaşıldığı günümüz medyasında eğitimli medya okuryazarları toplumun ihtiyaç duyduğu bireyler olacaklar. Bu Yaygınlaştırma Eğitimi de bu misyonun önemli bir ayağını temsil etmekte. Levent Pekcan