GÜVENLİK

  1. Tink Sancaktepe Kampüsü Özel Güvenlik Hizmetlerine dair 5188 sayılı kanuna göre valilikten izin belgeli özel güvenlik firması ile çalışmaktadır.
  2. 24 saat kampüste güvenlik hizmeti verilmekte olup, yetkili birimlerimiz tarafından kontrolü sağlanmaktadır.
  3. Kapı girişleri, merdiven başları, kafeterya, koridor gibi ortak kullanım alanlarında bulunan kameralar güvenlik amaçlı olup, öğrencileri ve çalışanları hırsızlık, şiddet vb. her türlü adli vakadan koruma, yasal açıdan mağduriyete neden olabilecek olaylardan kaçınma amacıyla kullanılıyor. Kamera görüntüleri Kamera Merkezindeki Güvenlik Görevlisi tarafından izlenip kaydediliyor ve ilgili yasanın gerektirdiği süre boyunca saklanıyor. Kameraların görünür biçimde yerleştirildiği binalarda kesinlikle “gizli kamera” bulunmuyor. Ofisler, lavabolar, asansör gibi bireysel mahremiyeti ortadan kaldıracak mekânlarda da kamera bulunmuyor.
  4. Kamu iş yerleri ve özel işletmelerin güvenlik amaçlı kamera kullanmaları, valiliklerin denetlediği/uyguladığı yasal bir zorunluluktur. Bireysel alanların mahremiyetine saygı göstermek Teknoloji ve İnsan Kolejleri varlık sebebi ve misyonu gereğidir.
  5. Kampüs Güvenlik görevlileri idare tarafından belirlenen talimatlara göre giriş-çıkış, yerleşkeler içinde dolaşmalara ilişkin danışma, kabul, kayıt, kontrol, refakat yönlendirme hizmetlerini yerine getirmekte ve kayıtları tutarak, bu hizmetleri kesintisiz yürütmektedir.
  6. Güvenlik görevlileri Kampüs içinde bulunan öğrencilerin, personelin ve ziyaretçilerin huzur ve emniyetini, konulan kurallara uymalarını, yasal mevzuat ve talimatlar doğrultusunda temin etmektedir.
  7. Kampüste giriş ve çıkışlarda “ziyaretçi yaka kartı” uygulaması yapılmaktadır. Güvenlikten giriş yapan ziyaretçiler, güvenliğe kimliklerini bırakıp karşılığında ziyaretçi yaka kartı alarak giriş yapabilir.
  8. Kampüs Güvenlik personeli ile birlikte giriş ve çıkış saatlerinde nöbetçi müdür yardımcısı ve nöbetçi öğretmenler servislerin ve misafir araçlarının karşılaması ve uğurlamasında hazır bulunur. Görevli kişiler tüm öğrenci giriş ve çıkışları tamamlanana dek görev alanlarını terk etmez.