Türkiye'nin İlk ve En İyi İnsan Odaklı Teknoloji Koleji

Tink Eğitim Felsefesi

TinkSmart

TinkSmart

Her öğrencinin farklı karakteri, güçlü yönleri, gelişim alanları ve farklı öğrenme yöntemi vardır. Bu nedenle öğrencilerimizin bireysel yetkinliklerini e-öğrenme platformumuzu kullanarak tespit ediyoruz. Bu tespit sonrası, öğrencimizin yetkinlik ve tercihlerine uygun kişisel eğitim programı hazırlıyoruz. Biz bu platforma TinkSmart diyoruz.

Tersyüz Eğitim

Tersyüz Eğitim

“Flipped Learning” denilen “Tersyüz Eğitim” modeli ile derslere girmeden önce öğrencilere derslerin özetini, ana fikirlerini ve önemli noktalarını TinkSmart üzerinden iletiyoruz. Böylece öğrenciler derslere hazırlıklı gelip ders saatlerini tartışma ve fikir üretmek için kullanıyorlar.

Uygulamalı Eğitim

Uygulamalı Eğitim

Yeni nesil ödev anlayışımız doğrultusunda hazırlanan öğrenme içerikleri ile öğrencilerimizin derslere hazırlıklı gelmesini sağlıyoruz. Bu sayede derslerde zamanın büyük bir kısmını uygulamaya ayırıyor, öğrenimi içselleştirilerek kalıcı ve verimli hale getiriyoruz.

Akran Öğrenimi

Akran
Öğrenimi

Akran öğrenimi ile öğrencilerimize; erken yaşta birbirlerine yardım etmeyi, öğreterek öğrendikleri bilgileri paylaşmayı ve topluluk önünde kendilerini daha iyi ifade etmeyi öğretiyoruz. Tink'te öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini akran öğrenimi kapsamında geliştirdiğimiz özel programlara da destekliyoruz.

Proje Tabanlı Öğrenme

Proje Tabanlı Öğrenme

Tink’te farklı yaş gruplarından öğrencilerimizin, gelecekte bizi bekleyen problemlere ortak projelerle çözümler üreterek öğrenimlerini içselleştiriyor, öğrenmeyi sürekli hale getiriyoruz. Öğretmenlerimizin de öğrencilerimize mentorluk yaparak projelerini takip etmelerini ve gelişimlerini desteklemelerini sağlıyoruz.

Gerçek Hayat Deneyimi

Gerçek Hayat Deneyimi

Tink Eğitim Ekosisteminde profesyonel yaşam deneyiminin öğrencilerimize aktarılmasına büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede TinkTalks etkinliğimizde her hafta çarşamba günü, iş dünyası, akademi, sivil toplum, sanat ve spor alanında lider olmuş kişileri öğrencilerimizle okulumuzda bir araya getiriyoruz.

Tink Sanal Tur

Tink Diploma Programı

Bilişim Teknolojileri

Girişimcilik & İnovasyon

Gelecek Araştırmaları

TinkTalks

Staj Programları

Tasarım Odaklı Düşünme

TinkFullness

İş Ortakları

Etkinlikler

BİZİM HİKAYEMİZ

Koronavirüs sebebiyle 13 Mart 2020 de kapatmak zorunda kaldığımız okulumuzun, Türkiye'de tamamen senkron online eğitime geçen ve tüm süreçlerini dijital ortama taşıyan ilk ve tek okul olmasının hikayesi... Tink Ailesi olarak azmimizin, kendimize olan inancımızın ve eğitime olan sevgimizin en yalın hali.

Columbia Kids Week

PROJEN BURSA DEĞER!

Tink’te fikirlerin bizim için çok değerli! Tink’te proje fikri olan öğrencileri, fikirlerini hayata geçirebilmeleri için, girişimcilik, inovasyon, teknoloji müfredatımız ve laboratuvarlarımız ile destekliyor ve kendi girişimlerini başlatmada öğrencilerimize rehberlik ediyoruz. Proje fikrini veya projeni %10'luk ek indirime dönüştürmek istersen https://bit.ly/3fxe5QS linkinden başvurunu yap!

Columbia Kids Week

İNOVASYON YARIŞMASI SONUÇLARI

Tink Genç Girişimcilik ve İnovasyon yarışmasının ikincisinin kazananları değerli jüri üyelerimizin puanlaması sonucunda belirlendi. Sektörün ve ekosistemin önde gelen temsilcilerinin verdikleri kıymetli mentörlük destekleriyle finalde yarışan 12 takımın geliştirdiği projelerden birincilik ödülünü 'Tarımsal İlaç Sektörüne Akıllı Prospektüs' uygulaması kazanırken, ikincilik ödülünü 'Otomatik Kalibrasyonlu 3B Yazıcı' ve üçüncülük ödülünü de 'Çiçek Hasadı Makinası' aldı.

HAYALLERİMİZE EL-AT

Hayallerimize El-At projesi ile evlerde ve iş yerlerinde bulunan, elektronik atık kategorisinde değerlendirilen bilgisayarların ve cihazların Cisco NetaCad sistemi üzerinden, online IT Essentials eğitimi almış öğrenciler ile temel bakım ve onarımları gerçekleştirilir. Bilgisayarlar çalışır hale getirilerek, bilgisayara erişim imkânı olmayan çocuklara ulaştırılıp eğitim sınıfları kurarak onlara teknoloji okuryazarlığı eğitimleri vermek ve kodlamayla tanıştırmak hedeflenir. Proje kapsamında Tink öğrencileri toplamda 58 elektronik atık toplayıp, 25 bilgisayarı, 3 yazıcıyı tamir ederek çalışır hale getirmiş ve bu bilgisayar ile bilgisayar sınıfı bulunmayan 2 köy okuluna bilgisayar sınıfları kurarak gönüllü teknoloji eğitimleri vermiştir. Proje ülkemizde Sabancı vakfı tarafından düzenlenen eğitimde iyi örnekler programına kabul edilerek, yaygınlaştırılma çalışmalarına başlanmıştır. Elektronik atıklara hayat verip, ihitiyaç sahiplerine ulaştırarak sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden biri olan nitelikli eğitime katkı sağlıyoruz.

TİNK İLE JEAN MONNET WEBİNAR SERİSİ

Tink ve Jean Monnet Webinar Serisi başlıyor! 4-11-18 ve 25 Mart tarihlerinde Perşembe günleri saat 17:30’da başlayacak olan webinar etkinlinliklerimizde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nden Prof. Dr. Özgür Ünal Eriş, Prof. Dr. Michelangelo Guida, Dr. Oğuzhan Göksel ve Dr. Z. Selen Artan – Bayhan hocalarımız ile Avrupa Birliği Tarihi ve Türkiye-AB İlişkileri, AB'nin Türk Siyasi Hayatındaki Yerinin Siyasi Partiler Üzerinden Analizi, Avrupalılaşma ve Avrupa Medyasında Türkiye'ye Bakış ve Türkiye Göç Tarihi ve AB Mülteci Hakları konuları üzerinde detaylı sohbet ve paylaşımlarda bulunacağız. Bu webinarlar ile, gençlerin zihinlerinde hem AB’nin geleceği hem de Türkiye – AB ilişkileri hakkında detaylı bir perspektif sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

Columbia Kids Week

İNOVASYON VE GIRIŞIMCILIK YARIŞMASI TİNK VE SYNERGIA İŞ BİRLİĞİ

Tink'ten bir ilk daha! Tink Girişimcilik ve İnovasyon Yarışmasında dereceye giren takımlarımız ücretsiz olarak Levent Synergia'da ofis sahibi olacaklar. Ülkemizin gelecek liderlerini yetiştirirken girişimci ruha sahip olan ve mükemmel networkleri ile yaşadıkları topluma değer katan bireyler olmalarını hedefliyoruz. Tink Girişimcilik ve İnovasyon Yarışmamızın amacı öğrencilerimize gerçek bir ihtiyaca karşılık gelecek bir problemi çözmek için yıl boyunca çalışarak takımlar halinde ihtiyaç belirlemeden, yatırımcı sunumu hazırlanmasına kadar olan süreci mentörlerle tecrübe etmeleridir. Synergia Coworking & İş Hizmetleri ile yapılan bu anlamlı protokol kapsamında yarışmamızda dereceye giren takımlarımız yeni nesil ofislerinden 1 sene boyunca ücretsiz faydalanacaklar Tink olarak Synergia kurucusu sayın Dr. Ali Kurt Hocamıza teşekkür eder, Tink Projelerinin geleceğin unicornları haline gelmesini temenni ederiz. Tink 2020-2021 İnovasyon ve Girişimcilik Yarışması Takvimini görmek için tıklayınız.

Tink Hakkında Görüşler

Louise Flores

Atatürk'ün seslendiği küçük hanımlardan biriyim. Gelecekte şu an günümüzde olan bir çok meslek olmayacak ve yerlerini başka meslekler alacak. Ben Endüstriyel Tasarım Mühendisi olmak istiyorum. Gelecek teknolojileri beni çok heyecanlandırdığı için Tink'i seçtim.

Ecrin Gün / Tink Öğrencisi
Martin Wood

Girişimcilik tarafım oğlumun Tink’e katılmasıyla beraber ortaya çıktı. Zeynep Hanım’ın konferansları ve TinkTalks’a gelen girişimcilerin kendi hikayelerini anlattıkları seminerlerine katıldım, bunların etkisiyle ben de girişimci olmaya karar verdim.

Şengül Taşçıoğlu / Tink Velisi
Diana Jones

Demokrasi kültürü Tink Eğitim sisteminin önemli bir parçası. Okulumuzun yeni kurulmuş olması aslında hepimiz için çok büyük bir avantaj. Çünkü okulumuzun kültürünü kendimiz şekillendirebiliyoruz.

Mertcan Tekçekiç / Tink Öğrencisi
Martin Wood

Tink'i çok beğeniyoruz. Pek çok okulu araştırdıktan sonra buraya karar verdik. Yenilikçi bakış açısı ve çocukları girişimciliğe hazırlaması okulun en çok beğendiğim yönleri.

Gökçen Karan / Tink Velisi
Martin Wood

Tink’i tercih etmemin sebebi zaten teknolojiye var olan ilgimi daha ileriye taşımaktı. Teknolojiyi kendim için kullanırken, Tink’te başkaları için nasıl kullanabileceğimi öğrendim. Ben bu okulda öğreneceğim teknoloji ile insanlara daha çok yardımımın dokunabileceğini düşünüyorum. Burada yaptıklarımızın asla sınırı yok.

Burak Ergün Güveli / Tink Öğrencisi
Martin Wood

“Tink’i seçme sebebimiz eğitim sisteminin diğer okullardan çok farklı olmasıydı. Deneyimleyerek öğrenmeyi sağlıyordu. Oğlumun kendini gerçekleştirme sürecinde Tink’in önemli fırsatlar geliştirebileceğini düşünmüştüm ve kaydını yaptırdım. Şimdi oğlum çok mutlu, okulunu ve arkadaşlarını çok seviyor.”

Uzm. Psk. Emine Özçivici Ayhan / Tink Velisi
Client1
Client2
Client3
Client4
Client5
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6