Adım Adım TinkKayıt Kabul Süreci

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızla, sizlere özel hazırlanmış kayıt portalımızı kullanarak formumuzu doldurun. Artık ‘Kayıt Kabul ve Bursluluk’ sınavımıza evinizden de katılabilirsiniz. Bunun için forma bilgilerinizi doldurduktan sonra çıkan ekranda Sınav Yeri olarak Ev seçmeniz yeterli olacaktır. Eğer Kayıt Kabul ve Bursluluk sınavı sonrasında Kişilik Analiz Testini de almak isterseniz 100 TL analiz testi ve yorumlama ücretini online ödeyerek sınav kaydınızı hızla tamamlayabilirsiniz. Sınavı okulda almak isterseniz bir sonraki adımda size uygun sınav tarihi seçerek kaydınızı tamamlamayı unutmayın.

Başvuruda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öğrenci bilgileri kısmında güncel ve geçerli bir e-posta adresi ile başvuruda bulunmalısınız.

Başvurudan Sonra Yapmam Gereken Bir Şey Var Mı?

Sınav yeri tercihiniz okul ise sınav günü ve saatinde Tink Sancaktepe Kampüsü’nde olmalı, ev ise sınav linkine tıkladıktan sonra 50 dakika içerisinde soruları bitirmelisiniz .

Sınavla İlgili Bir Hazırlık Yapabilir Miyim?

Sınavımızın sorularına ilham veren örnek Pisa sorularını http://pisa.meb.gov.tr/?page_id=617 linkinden inceleyebilirsiniz.

Sınava Gelirken Yapmam Gereken Bir Şey Var Mı?

Sınava gelirken yanınızda TC kimlik numaralı bir belge (kimlik, pasaport vb.) getirmeniz gerekmektedir. Sınavı evden online alacaksanız da sınav kodunu hazır bulundurmalısınız.

Tink bilgisayarda online olarak yapılmaktadır.

Sınav Kayıt

Sözleşme şartlarını okudum, kabul ediyorum.
Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile ilgili Aydınlatma Metnini okudum, kabul ediyorum.