Adım Adım Tink Kayıt Kabul Süreci

Sayın Tink Veli ve Öğrenci Adayımız,

Türkiye'nin insan odaklı ilk ve en iyi teknoloji okulu Tink tüm kayıt süreçlerini online ortamda siz değerli velileri ve öğrencilerine sunuyor.
Okulumuzla ilgili bilgi almak ve gezmek, okul kayıt kabul ve bursluluk sınavına girmek ve kayıt işlemlerini tamamlamak için Tink Sancaktepe Kampüsü’ne gelmenize gerek yok. Tüm bu işlemleri bulunduğunuz yerden ve size uygun zamanda online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 1. 1- Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavımıza girmek için https://www.tinkturkiye.com/index.php/exam_step_one adresinden online kayıt yapmalısınız. Sınava evde girme seçeneğini seçerek öğrencinizin sınava evden girmesini sağlayabilirsiniz. Size verilecek olan web adresi ve kodu kullanarak öğrenciniz 50 dakikalık süre içerisinde sınavı evinizden tamamlayabilir.
 2. 2- Kayıt Kabul Sınavımızdan en az 50 puan alan öğrenci adaylarımız Tink’e kayıt hakkı kazanmaktadır.
 3. 3- Kayıt Kabul Sınavımızdan 50 puanın altında puan alan aday öğrencilerimize 1 hafta çalışma süresi verilir. Bu süre sonrasında bir defaya mahsus olarak sınavımızı tekrar alma şansı verilir. İkinci denemede de Kayıt Kabul Sınavımızı geçemeyen öğrencilerimiz ne yazık ki Tink’e kayıt hakkı kazanamazlar. 2021-2022 eğitim öğretim yılında yeniden görüşmekten memnuniyet duyarız.
 4. 4- Bu adımdan sonra online olarak Öğrenci İşleri Yetkilimiz ile görüşme yapılmaktadır. Görüşme için size uygun bir video konferans aracı (Google Hangouts, Meet ya da Skype) kullanarak ortak uygun zamana online görüşme randevusu oluşturmaktayız. Bu görüşmenin daveti kişisel mailinize gönderilecektir. Daveti kabul ederek görüşmenizi yapabilir ve websitemizden sanal turumuzu henüz yapmadıysanız akademik kadromuzla beraber yapabilirsiniz.
 5. 5- Tink Öğrenci İşleri Yetkilisi ile yapılan görüşme sonrasında okulumuzun akademik süreçleri hakkında detaylı bilgi vermek için Akademik Genel Müdürümüz Chris Judd ve Kampüs Müdürümüz Yaşar Solak ile bir video görüşmesi daha yapılır.
 6. 6- Kesin Kayıt Sürecimiz de tamamen online olup, COVID-19 salgını esnasında sağlığınızı riske atmadan Tink Kayıt Sistemini kullanarak evinizden yapabilirsiniz.
  • Tink’e kesin kayıt olmaya karar verdiyseniz Öğrenci İşleri Yetkilimiz ile görüşüp kararınızı bildirmeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz online kesin kayıt linkine gittiğinizde kayıt yapabilmenizi sağlayan ayarları yaptıktan sonra sizi bilgilendirecek ve https://www.tinkturkiye.com/index.php/prereg_step_one linki üzerinden Tink Kayıt Sistemi ile yasal süreci de evinizden tamamlayarak 2020-2021 eğitim öğretim yılı için yerinizi garanti altına alabileceksiniz. Yerinizi garantilemek için 2020-2021 eğitim öğretim ücretimizin %10’unu yatırmanız gerekmektedir.
  • 2020-2021 eğitim öğretim yılı için kayıt yapan tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak uzaktan eğitim programımıza katılma imkanını da eğitim öğretim de fırsat eşitliği ilkesine dayanarak sağlamaktayız.
 7. 7- Okulumuz ile ilgili bilgi almak ve okulumuzu gezmek için https://www.tinkturkiye.com/index.php/tink-sanal-tur adresinden okulumuzu sanal ortamda 360 derece gezebilirsiniz. Websitemizin sağ alt tarafındaki ‘Sizi Arayalım’ butonuna tıklayarak okul yetkililerimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Akademik kadromuz sizi arayarak okulu sanal ortamda size gezdirebilirler.

Kayıt Ücretleri

Sancaktepe Kampüsü
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı fiyatımız KDV dahil 49.850 TL'dir. Tink kayıt kabul ve bursluluk sınavımızı başarı ile geçen öğrenci adaylarımız %50’ye varan burs ve indirimlerden faydalanarak kayıt yaptırabilirler.

Tüm Tink Jenerasyonu Adaylarına başarılar dileriz!

Ödeme Planı ve Seçenekleri

2020-21 Eğitim Öğretim yılı için kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri ile ilgili ödeme bilgileri ve seçeneklerini öğrenmek için lütfen tıklayın.