IQ, EQ ve DQ

Yeni nesil eğitim araçları, ters yüz eğitim modeli ile hem bu araçları hem de modeli en verimli şekilde kullanacak yeni kuşak eğitmenler eğitimde inovatif çalışmaların başında geliyor. Yapay zeka tabanlı online eğitim platformumuz TinkSmart ile her öğrencimizin yetkinliklerine ve hedeflerine göre hem lise hem üniversite hem de yabancı dil tercihlerini oluşturuyor, hedefleri doğrultusunda TinkSmart dokümanlarını hazırlıyor, takibini yapıyor, ölçüyor ve değerlendiriyoruz. Bunu da alanlarında uzman öğretmenlerimizle birebir mentorluk sistemi ile destekliyoruz. Ayrıca ev çalışmaları ile sınıf içi ders isleyişinin yer değiştirdiği Ters Yüz Eğitimi de okulumuzda başarıyla uyguluyoruz. Öğrencilerimizin çalışmaları gereken konulara okul dışında erişmelerine fırsat sunuyor ve sınıf ortamında uygulamalı eğitime önem veriyoruz. Öğrencilerimize dijital yetkinlikler kazandırmak için dijital okur yazarlıktan kodlamaya, siber güvenlikten maker yetkinliğine kadar birçok alanda uygulamalı eğitimler sunuyoruz.

Diğer taraftan okulumuzda ortaokuldan, lise son sınıfa kadar sunduğumuz MEB müfredatımızın yanı sıra öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini sanat, spor, bilim ve girişimcilik alanlarında özel bir program uygulayarak destekliyoruz.

  • TinkTalks etkinliğimizde, başarılı toplumsal liderlerle öğrencilerimizi okulumuzda bir araya getiriyoruz.
  • TinkArt kapsamında atölyelerimizde yeni medya çalışmalarına imza atıyoruz.
  • TinkActive ile gelişim için sporu hayatımıza nasıl entegre edeceğimizi planlıyor ve uyguluyoruz.
  • TinkUp programımızda öğrencilerimize girişimcilik dersi veriyor ve is ortağı kurumlarımızla öğrencilerimizi bir araya getiriyoruz. Bu sayede onlar da girişimcilik ekosisteminin bir parçası oluyor. Ayrıca Girişimcilik Haftası’nda üniversiteli girişimcilerle öğrencilerimizin fikir alışverişi yapmalarını sağlıyoruz.
  • Mindfulness eğitimlerimizde ise öğrencilerimizin açık, dengeli ve meraklı bir yaklaşımla su anda olan bitene dikkatlerini verebilmelerine, duygu ve düşüncelerini kontrol ederek farkındalık seviyelerini artırmalarına, empati yeteneklerini geliştirmelerine ve streslerini kontrol etmelerine destek oluyoruz.

DQ (Dijital Zeka)

Sağlıktan tarıma, fabrikadan bankaya, evden otele kadar her alan dijitalleştiği gibi yapay zeka, sanal gerçeklik, 3D gibi kavramlar da hayatımızın bir parçası oldu.

Çocuklarımız dijital dünyayı daha erken keşfetmeye başladı. Yapılan bir araştırmaya göre, çocuklar günlerinin ortalama yedi saatini bir ekrana bakarak geçiriyor. Bu da onlara neden dijital zekâ eğitimini aşılamamız gerektiğinin önemini vurguluyor.

Dijital zeka, çocuklarımızın çevrimiçi ortamlarda karşılaştıkları tehditleri bilinçli bir şekilde ortadan kaldırabilmelerini ve dijital teknolojileri güvenli bir şekilde kullanabilmelerini sağlamanın yolunu gösteriyor.

DQ Enstitüsü, bireylerin dijital hayatın zorluklarıyla yüzleşmelerini ve gereklerine uyum sağlamalarını mümkün kılan becerileri dijital kimlik, kullanım, korunma, güvenlik, duygusal zekâ, iletişim, okuryazarlık ve dijital haklar olarak birbirine bağlantılı sekiz alanda topluyor.

Tink platformunda Türkiye’de ilk defa öğrencilerimize, tüm dijital zeka yetkinliklerinin gelişmesi için DQ programını sunarak, onları dijital dünyada karşılarına çıkabilecek her türlü olası duruma hazırlıyoruz.