Adım Adım Tink Kayıt Kabul Süreci

Sayın Tink Veli ve Öğrenci Adayımız,

Türkiye'nin insan odaklı ilk ve en iyi teknoloji okulu Tink tüm kayıt süreçlerini online ortamda siz değerli velileri ve öğrencilerine sunuyor.
Okulumuzla ilgili bilgi almak ve gezmek, okul kayıt kabul sınavına girmek ve kayıt işlemlerini tamamlamak için Tink Çekmeköy Kampüsü’ne gelmenize gerek yok. Tüm bu işlemleri bulunduğunuz yerden ve size uygun zamanda online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 1. 1- Tink Anaokulu ve İlkokulu kayıtları Müdür ve PDR hocalarımızla yapılan görüşme sonrasında gerçekleşmektedir. Bunun için https://www.tinkturkiye.com/index.php/elementary_step_one üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.
 2. 2- Tink Ortaokul’u ve Lise’sine kayıt hakkı kazanmak için ise Kayıt Kabul Sınavımızdan en az 50 puan almanız gerekmektedir. Sınava girmek için https://www.tinkturkiye.com/index.php/exam_step_one adresinden online kayıt yapmalısınız. Sınava evde girme seçeneğini seçerek öğrencinizin sınava evden girmesini sağlayabilirsiniz. Size verilecek olan web adresi ve kodu kullanarak öğrenciniz 50 dakikalık süre içerisinde sınavı evinizden tamamlayabilir.
 3. 3- Kayıt Kabul Sınavımızdan en az 50 puan alan öğrenci adaylarımız Tink’e kayıt hakkı kazanmaktadır.
 4. 4- Kayıt Kabul Sınavımızdan 50 puanın altında puan alan aday öğrencilerimize 1 hafta çalışma süresi verilir. Bu süre sonrasında bir defaya mahsus olarak sınavımızı tekrar alma şansı verilir. İkinci denemede de Kayıt Kabul Sınavımızı geçemeyen öğrencilerimiz ne yazık ki Tink’e kayıt hakkı kazanamazlar. 2022-2023 eğitim öğretim yılında yeniden görüşmekten memnuniyet duyarız.
 5. 5- Bu adımdan sonra online olarak Öğrenci İşleri Yetkilimiz ile görüşme yapılmaktadır. Görüşme için size uygun bir video konferans aracı (Google Hangouts, Meet ya da Skype) kullanarak ortak uygun zamana online görüşme randevusu oluşturmaktayız. Bu görüşmenin daveti kişisel mailinize gönderilecektir. Daveti kabul ederek görüşmenizi yapabilir ve websitemizden sanal turumuzu henüz yapmadıysanız akademik kadromuzla beraber yapabilirsiniz.
 6. 6- Tink Öğrenci İşleri Yetkilisi ile yapılan görüşme sonrasında okulumuzun akademik süreçleri hakkında detaylı bilgi vermek için Kampüs Müdürümüz Yaşar Solak ile bir video görüşmesi daha yapılır.
 7. 7- Kesin Kayıt Sürecimiz de tamamen online olup, COVID-19 salgını esnasında sağlığınızı riske atmadan Tink Kayıt Sistemini kullanarak evinizden yapabilirsiniz.
  • Tink’e kesin kayıt olmaya karar verdiyseniz Öğrenci İşleri Yetkilimiz ile görüşüp kararınızı bildirmeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz online kesin kayıt linkine gittiğinizde kayıt yapabilmenizi sağlayan ayarları yaptıktan sonra sizi bilgilendirecek ve https://www.tinkturkiye.com/index.php/prereg_step_one linki üzerinden Tink Kayıt Sistemi ile yasal süreci de evinizden tamamlayarak 2021-2022 eğitim öğretim yılı için yerinizi garanti altına alabileceksiniz. Yerinizi garantilemek ve erken kayıt avantajından yararlanmak için kayıt sözleşmenizi yapmanız gerekmektedir.
  • 2021-2022 eğitim öğretim yılı için kayıt yapan tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak uzaktan eğitim programımıza katılma imkanını da eğitim öğretim de fırsat eşitliği ilkesine dayanarak sağlamaktayız.
 8. 8- Okulumuz ile ilgili bilgi almak ve okulumuzu gezmek için https://www.tinkturkiye.com/index.php/tink-sanal-tur adresinden okulumuzu sanal ortamda 360 derece gezebilirsiniz. Websitemizin sağ alt tarafındaki ‘Sizi Arayalım’ butonuna tıklayarak okul yetkililerimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Akademik kadromuz sizi arayarak okulu sanal ortamda size gezdirebilirler.

Kayıt Ücretleri

Çekmeköy Kampüsü
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı fiyatımız KDV dahil 51.850 TL'dir. Tink kayıt kabul sınavımızı başarı ile geçen öğrenci adaylarımız %50’ye varan erken kayıt indirimlerden faydalanarak kayıt yaptırabilirler.

Tüm Tink Jenerasyonu Adaylarına başarılar dileriz!

Ödeme Planı ve Seçenekleri

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı için kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri ile ilgili ödeme bilgileri ve seçeneklerini öğrenmek için lütfen tıklayın.