KURUCUMUZUN MESAJI

Zeynep Dereli

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji lisesi Tink’e hoş geldiniz…

Eylül 2017’de İstanbul’da eğitim ve öğretime başlayan okulumuzda, öğrencilerimizin yeteneklerine uygun, kişiselleştirilmiş bir eğitim programı ile ilham veren ve ufuk açıcı bir öğrenme ortamı sunuyoruz.

Ortaokul hazırlıktan, lise son sınıfa kadar eğitim sunan Tink’te, akademik ve uygulamalı müfredatımız sayesinde öğrencilerimizin, 21’inci yüzyılın yetkinliklerine sahip, hızlı adapte olabilen, nitelikli, hayal eden ve hayalini gerçek dünyaya indirgeyebilen sorumlu bireyler haline gelmesini amaçlıyoruz.

Sizlerin de çok iyi bildiği üzere, günümüzde teknolojik gelişmelerden dolayı birçok alışılagelmiş meslek ve iş yapma biçimleri yöntem değiştiriyor. Bu noktada Tink, en güncel teknolojiyi, insan için kullanan, kişiselleştirilmiş bir eğitim olanağı sunuyor. Bu sayede öğrencilerimizin kendini tanıyan, yeni nesil teknolojiyi çok iyi anlayan, teknolojiyi kendi gelişimi için doğru kullanan bireyler olmalarını sağlıyoruz.

Alanlarında uzman öğretmenlerimizle beraber DQ (Dijital Zeka) yetkinliklerinin geliştirilmesine yönelik, dijital vatandaşlık, dijital yaratıcılık ve dijital girişimcilik ana başlıklarında topladığımız eğitim içeriğimizde öğrencilerimize yeni dünyada ihtiyaç duyacakları temel yetkinlikleri kazandırmayı hedefliyoruz.

Öğrencilerimize online sunduğumuz eğitim, e-learning ile ölçümlenebiliyor ve öğrencilerin öğrenme hızına göre yapay zeka kullanarak bireyselleştirilmiş eğitim haline geliyor. Kişiye özel hazırlanan bu eğitim programı sayesinde, bir yandan kişinin akademik bireysel eksiklerini giderirken, diğer yandan güçlü oldukları konuları eksiksiz hale getirerek, gençlerimizin, sahip olabilecekleri en iyi performansı hayata geçirmelerini sağlıyor ve onları hayallerindeki üniversiteye hazırlıyoruz.

Diğer taraftan Tink’te öğrencilerimizin, dünyanın en gelişmiş dil öğrenme yazılımlarından Rosetta Stone ve Achieve3000 ile yabancı dil öğrenimi görmelerini sağlıyoruz. Yine tamamen kişinin seviyesine göre özelleştirilebilen bu eğitim programı sayesinde öğrenciler, en iyi İngilizceyi öğrenirken, seçtikleri ikinci ya da üçüncü dilleri de öğrenebilme şansı elde ediyor.

Tüm bunlara ek olarak, öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini sanat, ve spor alanında da özel bir program uygulayarak destekliyoruz. Ayrıca girişimcilik konusunda Genç Başarı Vakfı ile uluslararası sertifikasyon kazandıran dersler veriyor, kurumsal iş ortaklarımızla gerçek iş ortamını deneyimlemelerini sağlıyoruz. Her hafta 1 saat TinkTalks kapsamında, kendi alanında başarılı toplumsal liderlerle öğrencilerimizi okulumuzda bir araya getiriyoruz.

Çünkü biz, Tink’te hayat başarısı yüksek öğrenciler yetiştiriyoruz!

Bunu başarmak için sahip olduğumuz en iyi teknolojiyi ve yöntemleri eksiksiz biçimde gençlerimizin eğitim hizmetine sunmamız gerektiğinin farkındayız.

Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve iş ortaklarımızla bu hedefe emin adımlarla ilerleyeceğimize inancım sonsuzdur.

Hepimize başarılar diliyorum.

Zeynep Dereli

Kurucu & CEO