Geleceğin Liderlerini Yetiştiriyoruz

Bu Sayfada

Tink Hakkında

Misyon, Vizyon ve Gelecek Hedefleri

Kurucudan Mesaj

Teknoloji ve İnsan Koleji'ne Hoş geldiniz

Eylül 2017’de eğitim-öğretime başlayan Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Çekmeköy’de (Okullar Bölgesinde) doğa içindeki kampüsünde, öğrencilerini dijital çağa en iyi şekilde hazırlayan özel K-12 eğitim-öğretim kurumudur.

Proje tabanlı eğitim anlayışımızın temelinde hayal edebilen, hayal ettiğini gerçekleştiren çocukları yetiştirme vizyonumuz var. Projelerimiz girişimcilik ruhu verecek şekilde organize edilmektedir. 

Kelimeleri olmayanların hayal kuramadığını biliyoruz. Bu yüzden, anaokulu ve ilkokulda öğrencilerimizin kelime hazinelerini planlı bir şekilde geliştiriyoruz. 

Tink İletişim Bilgileri

Kurumsal İletişim Formu

Tink Vizyonu

Türkiye’nin ilk insan odaklı teknoloji okulu olmasının yanı sıra, 2020 senesinde dünyanın en inovatif 100 okulu arasına girmiştir. AB’nin Mükemmeliyet Merkezlerinden biri olarak ülkemizi gururla temsil etmektedir.

Tink Diploma

Tink Diploma Programı ile MEB müfredatının yanı sıra teknolojiyi; sadece tüketen değil üreten gençleri, dijital yetkinlikler, sosyal beceriler ve girişimcilik ruhu kazandırarak yetiştirmektedir. Tink’te öğrencilerimizin teknolojik yetkinlikleri gibi insani yetkinliklerinin de geliştirilmesini önceliklendiriyoruz.

Eğitimi çocukların özelinde kişiselleştiren, kişisel gelişimi, yenilikçi teknolojilerle besleyen, gelişimi eğitim anlayışının merkezine koyan Tink; Anaokulu ve İlkokul kademelerinde 2022-2023 eğitim öğretim döneminden itibaren, Düşyeri’nin geliştirdiği “Üstün Potansiyel Geliştirme Müfredatı” uygulamaya başlayacak. Çocukların “kendilik gelişimi”, “hazır bulunuşlukları”, “potansiyel alanları” gibi pek çok farklı gelişim alanına odaklanan “Üstün Potansiyel Geliştirme Müfredatı” Anaokulu’nda “dil gelişimine”, İlkokulda ise “kendilik gelişimine” öncelik veriyor.

Leonardo da Vinci

Sanatı bilimsel açıdan inceleyin. Bilimi sanatsal açıdan inceleyin. Duyularınızı geliştirin, özellikle de nasıl göreceğinizi öğrenin. Her şeyin diğer her şeyle bağlantılı olduğunun farkına varın.

Albert Einstein

Hayal etmek, bilgiden daha önemlidir, çünkü; Bilgi sadece A noktasından B noktasına götürür, hayaller ise her yere…

Tink Art

Bu kapsamda akademik olarak kendini kanıtlayan Tink Diploma Programına ek olarak hafta sonları ÇGST Sanat Akademisi Programı sunulmaktadır. “İnsanı, evreni ve onun ürettiklerini birlikte anlamak ve anlatmaya araç olabilmek adına sizlerle çıkacağımız bu sonsuz yolculukta, doğru zamanda ve doğru yerde, her emeği değerli kılıp fırsat yaratabilmek için yanımızda olmak isteyen” öğrencilerimizi bekliyoruz.

Haftada 45 ders saati ile öğrencilerimize akademik konular dışında sosyal ve kişisel gelişimleri için gerekli dersler de veriyoruz. Okulumuz sabah 09.00’da başlamakta ve 15.50’de bitmektedi

Kurucu & CEO Zeynep Dereli

Her anlamda değişen ve dönüşen bir dünyada yaşıyoruz. Bu dönüşüme yön verecek nesilleri yetiştirmek için kurulan Tink, eğitim alanında vizyoner yaklaşımı ile ülkemize önderlik ediyor. Bu değişim ihtiyacını ve dinamiğini doğru kanallara yönlendirerek başarılı sonuçlar ortaya çıkarmak için teknolojik bakış açısı ile eğitim sisteminin yenilenmeye ihtiyacı var. Teknolojiyi eğitimin demokratikleştirilmesi, kişiselleştirilmesi ve 21. yüzyıla uygun hale getirilmesi için kullanmalıyız.

Öğretmenlerimizin eğitimi, eğitimde ekosistem anlayışı, öğrencilerin taleplerinin dinlenmesi gerekiyor.

İnsan ve insanlık, yani insani değerler, bu kurgu içinde her zaman yol gösterici olmak durumundadır. Teknoloji ve özellikle yapay zekânın bilgi olarak insanları geçeceği savı, robotlar ve yapay zekâ öngörüleri arasında sıkça yer buluyor. Değer yaratma konusunda eğitilmiş bireylerden oluşan toplumlar, insanlık için çalışacak ve üst ırk sıkıntısı olmadan herkesi kapsayacak bir dünya düzeni kurgulayacaktır. Bu önerme, robotlar ile birlikte çalışmaya kadar uzanan bir dizi kurgu içinde insanın var olma ve yol gösterme formülünü de özetliyor. Bu formülü hayata geçirmek için farklı düşünüp hayal kurabilen ve teknolojinin imkanlarını kullanarak bunları hayata geçirebilen çocuklara, yani geleceğin büyüklerine ihtiyacımız var.

Dijitalleşen dünyada teknolojinin sağladığı olanaklarla barışık olmak çocukların hayallerini gerçekleştirebilmesi için önemli bir olanak yaratıyor. 

Tink’te; risk alabilen, gerçek yaşamı deneyimleyen, yaratıcı düşünerek geleceği hayal eden ve eğlenerek öğrenen gençler yetiştiriyoruz. Tek sınırın gökyüzü olduğu bu dünyada hayal kurabilen ve kendini gerçekleştirebilen çocuklar başarılı olacak.

Geleceğe yön verecek Tink Jenerasyonunu başarı ile yetiştirdiğimiz bu yolculuğumuza katılmak ister misiniz?