Tink'te Sınav Hazırlık Programı

Tink’te Sınav Hazırlık Programı
Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) Hazırlık Programı

Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) tam hazırlık sisteminde temel amaç öğrencimizin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını karşılamak, test tekniği ve akademik başarısını artırmak, rehberlik hizmetimizin desteği ile kendisine en uygun bölümü kazanmasını sağlamaktır.

Türkiye’de üniversite öğrenimine devam etmek isteyen öğrencilerimiz için Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS)’na yönelik bir çalışma programı uygulanır. Öğrencilerimizin başarısını sağlamak amacıyla hafta içi 40 saatlik programın yanı sıra Cumartesi günleri 5 saat tamamen Yükseköğretim Kurumu Sınavına (YKS) yönelik ek ders yapılır. Bu dersler öğrencilerin tercih ettikleri alanların dersleri arasında paylaştırılmıştır. Ayrıca yarıyıl tatilinin ilk haftasında dersler devam eder. Böylece öğrencilerimiz haftalık ders saatlerinin dışında225 saat Yükseköğretim Kurumu Sınavına (YKS) yönelik ek ders görürler.

İki yıllık bir hazırlık programıdır. 11 ve 12. sınıfları kapsar.

11. sınıfta amaç öğrencinin farkındalık düzeyini artırmak, Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) konularını hatırlatmaki, test tekniğini geliştirmektir. Program ikinci dönemin ilk Cumartesi başlar.

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Hazırlık Programı

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) olarak isimlendirilen yeni sistem, 2018-2019 eğitim yılında uygulanmaya başlanmış olup, liseye geçiş sırasında okullar iki farklı yöntemle öğrenci almaya başlamıştır. Tink Ortaokul öğrencileri, 8. sınıfı başarı ile tamamladıklarında Tink Lise’sine kayıt yaptırabilmektedirler. Ancak farklı bir kurumda eğitim öğretim hayatına devam etmek isteyen öğrencilerimiz için de bir hazırlık programı uygulanır.

Okulların dağılımı;

  1. Merkezi sınavla öğrenci alan okullar
    • a. Sadece merkezi sınavla öğrenci alan okullar (tüm yabancı özel okullar bu grupta yer almaktadır),
    • b. Merkezi sınav + yetenek testi ile öğrenci alan okullar,
    • c. Yetenek sınavı + OBP (Ortaöğretim Başarı Puanı) ile öğrenci alan okullar
  2. Adrese dayalı yerleştirme ile öğrenci alan okullar

LGS sınavına hazırlanma talebini Ortaokul Müdür Yardımcısına bildiren öğrencilerimiz, yıl boyunca normal müfredat derslerinin yanında Cumartesi günleri 3 saatlik ek ders ile sınava hazırlanma sürecini devam ettirir. Deneme sınavları, KTT (konu tarama testleri), SBS (seviye belirleme sınavları) ve GTT (genel tekrar testleri) ile öğrencilerimizin bilgi ve bilgiyi kullanma gücü devamlı olarak kontrol edilir. Bütün bu akademik çalışmalara ilave olarak Rehberlik Bölümü, sınava hazırlanmanın önemli bir ayağı olan stres ile başa çıkma, dikkati toplama, verimli çalışma, sağlıklı uyku, doğru nefes alma yöntemleri konusunda eğitimler verirken, motivasyon artırıcı gezi ve etkinlikler de düzenler.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirme Okuyun
Hosted on Roast.io