Sınavlar ve Üniversiteye Hazırlık

Sınavlara Hazırlık

Lise

Tink’te üniversiteye hazırlık süreci ilk yıldan itibaren başlar. Hazırlık, 9, 10 ve 11. Sınıf boyunca haftada 45 saat olarak uygulanan programımızla öğrencilerimizi sadece üniversite sınavlarına değil üniversiteye de hazırlıyoruz.

Öğrencilerimiz lise hazırlık, 9 ve 10. sınıflarda, okuyacakları üniversiteye ve bölüme karar vermeden evvel staj yaparak, TinkTalks seminerlerinde rol modelleri tanıyarak, teknoloji merkezlerini ve üniversiteleri ziyaret ederek, akademik projeler yaparak rehberlik biriminin yönetim ve takibinde geçirirler.

11. ve 12. sınıfların akademik içeriği ve programı ise tamamen “Üniversite Sınavlarına Hazırlık” olarak planlanmıştır. Bu sınıflardaki ders programı, ders içerikleri, kullanılan kaynaklar, deneme sınavları, KTTler, yaprak testler, tamamen YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ‘ye yöneliktir. 11. sınıfın 1. dönemi TYT sınavı için, 11. sınıfın ikinci dönemi ve 12. Sınıfın birinci dönemi ise AYT sınavı için kurgulanmıştır.

12. sınıfta ders programı 51 saat ve 6 gün üzerinden kurgulanmıştır. Cumartesi günleri de dersler devam etmektedir. Öğrencilerimiz ekstra dershane veya etüt merkezine ihtiyaç duymazlar.

Lise öğrencilerimizin hazırlık süreçleri akademik koçlarımız tarafından takip edilir. Her öğrencimiz tek tek değerlendirilir ve öğrencimiz ile ilgili yapılması gereken tüm eğitim öğretim çözümleri ilgili müdür yardımcısının talimatı ve kontrolünde akademik koçlar tarafından organize edilir.

Yurt dışı üniversitelere gitmek isteyen öğrencilerimizin tüm hazırlık süreçleri de okulumuz tarafından yürütülür. 11. ve 12. sınıflarda okutulan dersler ile öğrencilerimiz SAT, IELTS ve TOEFL sınavlarına okul içinde hazırlanmış olurlar. Bu öğrencilerimizin başvuru dosyalarının oluşturulması, başvurularının yapılması ve hazırlık süreçlerinin takibi okulumuzda bulunan “Kariyer ve İnovasyon Ofisi” tarafından takip edilir. Okulumuz aynı zamanda SAT sınav merkezidir.

Ortaokul

Tink Ortaokulunda lise geçiş sınavlarına (LGS) hazırlık programı 5. sınıftan itibaren başlar. Ortaokulda temel akademik kazanımların her öğrencimize eksiksiz öğretilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle;

Öğretim metotları etkili olarak kullanılmaktadır. Derse önceden hazırlanarak gelen öğrencilerimiz ders içindeki zamanı en verimli şekilde geçirirler.

Derslerden sonra kazanımları kapsayan projeler sayesinde de öğrenme içselleştirilmiş olur. Ayrıca geleneksel test sistemleri de 5. sınıftan itibaren uygulanmaktadır.

Tink hayatı kazandırıyor ve hayatta kazandırıyor.

Öğrencilerimiz liseye İngilizce, bilişim, sayısal ve sosyal bilimler alanlarında yeterli kazanımları almış olarak geçerler. 8. sınıf müfredat ve programı sene sonunda öğrencilerimizin girecekleri sınava göre yapılandırılmıştır. 8. sınıfta ders programı 51 saat ve 6 gün üzerinden kurgulanmıştır. Cumartesi günleri de dersler devam etmektedir. Öğrencilerimiz ekstra dershane veya etüt merkezine ihtiyaç duymazlar.

Dil Eğitimi

Dünyayı takip eden, sorgulayan, anlamlandıran; dünya vatandaşı gençler yetişiyor!

Tink Diploma

  • Somut Beceriler
  • Soyut Beceriler
  • Gerçek Hayat Deneyimi
  • İnovasyon Yarışması

Tink Sosyal Ağı

  • Vizyon katar
  • Güvende hissettirir
  • Süreçleri hızlandırır
  • Güncel tutar

Tink iletişim bilgileri

Okul Adres

Merkez, Çavuşbaşı Cd. No:104, 34794 Çekmeköy/İstanbul

Telefon

444 28 92

0535 201 41 80

iletisim@tinkturkiye.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma 9:00 – 18:00

Cumartesi 9:00 – 15:00

Kayıt Başvuru