Tink Eğitim Felsefesi

Dans Kulübü

Öğrencilerimizle grup bilinci içerisinde sorumluluk duygularını, müzik eşliğinde ritim duygularını, koordinasyon becerilerini geliştiren ,vücudun esnekliğini ve direncini arttırarak daha sağlıklı ve zinde bir yaşam sağlamalarını hedefleyen çalışmalar uyguluyoruz.

Dijital İllüstrasyon Kulübü

Bilgisayar illüstrasyonu veya dijital illüstrasyon, tamamen dijital araçların bünyesi altında yapılan ve tablet, mouse gibi sanatçının kontrolü altında olan ve kendi hünerini kullandığı bazı yönlendirici cihazlar kullanarak oluşturulan görsellerdir. Öğrencilerimiz,geleneksel çizim tekniklerinden yola çıkılarak dijital ortamda resim becerilerinin arttırarak, özgün tasarımlar yaratmayı ve teknoloji ile birleştirmeyi öğreniyorlar.

Dikey Tarım Kulübü

Dikey tarım, ürünleri dikey olarak istifli bir şekilde üretmek anlamına geliyor. Bu yöntemde toprak kullanılabildiği gibi topraksız ya da aeroponic denilen şekillerde de üretim yapılabilmektedir. Dikey tarım, verimli toprakların az olduğu ya da kullanılamadığı zorlu şartlarda, ürün yetiştirme amacıyla geliştirilmiştir. Öğrencilerimiz gelecekteki gıda güvenliği ve insan sağlığı üzerindeki etkileri araştırmayı öğrenerek, bu yöntem sayesinde ihtiyaç duyulan tarım alanlarını çoğaltabilmeyi ve doğal hayatı koruyarak kirlenmenin bir nebze önüne geçebilmeyi öğreniyorlar.

E-Spor Kulübü

Uzun ismiyle elektronik sporlar, kısa ismiyle ise e-spor, 2000’li yılların başları itibariyle ödüllü turnuvaların ivme kazanmasıyla varlığını hissettiren ve oyuncuların, profesyonel takımlar bünyesinde resmi lig ve etkinliklerde oyun oynayarak hayatlarını kazandığı bir spor dalıdır. Öğrencilerimizin elektronik sporlara olan yeteneğini keşfederek, yaptığımız antreman ve çalışmalar ile profesyonel e-spor oyuncusu olarak yetiştirip, kariyer yapmaları konusunda destekliyoruz.

Fit in Deutsch Kulübü

Kulübümüz, öğrencilerimizin Almanca dil bilgilerini ve konuşma, anlama, yetilerini geliştirmeye yönelik planlanmıştır. Bu kulüpte yer alan öğrenciler uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika programına hazırlanır ve Türkiye’deki en önemli Alman kuruluşlarından biri olan Goethe Enstitut tarafından uygulanan Fit1 (A1) sınavına yönelik çalışır. Sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin sertifikaları yine Goethe Enstitut tarafından onaylanarak verilir.

Gazetecilik Kulübü

Kulübümüzde, okulumuzda bulunan her öğrencinin içindeki yazma, araştırma, bilgi toplama ve tüm bunları sentezleyerek uygulamaya geçirme potansiyelini ortaya çıkararak makale oluşturmasını öğretiyoruz. Kulübümüz; okulumuzda gerçekleşen etkinliklerin duyurulması, güncel olaylarla ilgili bilgilerin verilmesi, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin aktarılması, çeşitli kültür sanat faaliyetleri ile sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir.

Matematik Kulübü

Kulübümüzde öğrencilerimiz, sıradan bir matematik kulübünün dışına çıkılarak, matematik okur yazarlığını, farkındalığını arttırıcı ve ilgi çeken, merak uyandıran matematik konularını ele alan, müfredatın dışına çıkılıp öğrencilerimizi heyecanlandıracak; Leonardo Fibonacci, altın oran, en eski hesap makinesi; Abaküs, popüler bilim,fraktallar,ünlü matematikçiler ve matematik sembollerine seyahat gibi başlıkları içeren çalışmalar yapmaktadır.

Model United Nations (MUN) Kulübü

Temelleri 20. yüzyılın başlarında Harvard Üniversitesinde atılan ve günümüzde birçok okulda bulunan bu topluluk, araştırma yetisi kazandırmayı, vizyon sahibi yapmayı, kültür paylaşımını, dünya sorunları hakkında fikir sahibi yapmayı ve bu sorunları diğer kültürden insanlarla tartışma imkanı yaratmayı amaçlar. Birleşmiş Milletler’in (BM) yapısı ve çalışma tarzı hakkında öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlaması, topluluk önünde konuşma becerilerini güçlendirmesini hedefleyen, dünya çapında birçok eğitim kurumu tarafından takip edilen bir plartforma dahil oluyoruz.

Psiko Satranç Kulübü

İnsanlar dilin alanına dahil edemedikleri, dil ile ifade edemedikleri duygular yaşadıklarında dürtüsel davranışlar geliştirirler, Psiko Satranç Kulübümüzde satrancın analitik yapısı ile oyun terapisini birleştiren bir kullanarak, öğrencilerimizin hem duygusal-ruhsal hem de düşünsel-analitik ihtiyaçları geliştirilmektedir.

Radyo Kulübü

Kulübümüzün temel amacı, radyo olgusunu öğrencilerimize yaşatmak ve geliştirmektir. Bu amacın beraberinde gelen sorumluluğu ,birlikte çalışmayı, takım çalışması yetkinliklerini gelişmelerini önemsiyoruz. Kulüp, öğrencilerimize TinkRadio’nun işleyişinde aktif görev alma olanağı sunuyoruz. Hayallerinde mikrofon başında insanlara seslenmeyi hayal edenler için bulunmaz fırsat olmayı hak eden Radyo Klübümüzde, öğrencilerimize kendi imkanları ile programlar yapmayı, gerçek bir radyo DJ’i gibi program yapmayı ve play list oluşturmayı öğretirken, bir yandan da film ve tiyatrolar için djital studio içinde singlelar ve arka plan müzikleri oluşturmak için çalışmaktadır.

Sinema Kulübü

Sinemayla ilgilenen öğrencilerimizi bir araya getirip, ortak çalışmalar yapmaları için platform oluşturuyoruz. Sinema bilgilerini arttırmak, çevrelerindeki sanatsal faaliyetlerden haberdar olmalarını sağlamak,film gösterileri yaparak, kulüp üyelerimizin film öncesi ve film sonrası film üzerine tartışmalarını sağlıyoruz.

TELC Junior Kulübü

Öğrencilerimizin Almanca dil bilgilerini, konuşma, anlama, yetilerini geliştirmeye yönelik bir platform oluşturuyoruz. Öğrencilerimiz, uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika programına hazırlanmakta ve TELC Junior sınavına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Temel İlk Yardım Kulübü

Öğrencilerimize, İlk yardımın önemi konusunda farkındalık oluşturacak etkinlikler düzenleyerek, toplumsal bilinç oluşmasına katkı sağlamak ,ilk yardım bilincinin geliştirilmesi ve ilk yardım eğitimi almış kişilerin sayısının arttırılması , konuya gereken duyarlılığın gösterilmesini amaçlıyoruz.

Tiyatro Kulübü

Kulübümüzün ana amacı öğrencilerimizin sanatı tüketen değil üreten bireyler olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimize, hayatta iş bölümünün yararlarını öğrenmelerini, bu alanda gelişmelerini sağlamakyı hedeflemektedir. Zamanlarını verimli kullanmalarını, dayanışma ve yardımlaşma alışkanlığı kazanmalarını, ilişkilerinde anlayışlı, saygılı ve ölçülü olmalarını sağlamak amacıyla uygulumalar yapıyoruz. Senaryo yazma becerisi, sahne sanatları, duruş eğitimi, kamera karşısı oyunculuğu, sanat ve görüntü yönetmenliği, make-up artist eğitimi gibi yetkinlikler kazandırıyoruz. Kulüp üyelerimiz okulumuzun önemli günlerinde sahneledikleri skeçleri ide hazırlanmayı öğreniyorlar.

Tink hayatı kazandırıyor ve hayatta kazandırıyor.

Sınavlara Hazırlık

Öğrenci Mentörlüğü

Sosyal Sorumluluk

Tink Art

Tink Health