Tink Diploma

Tink Diploma Programı

Ancak, eyleme sahip bir vizyon dünyayı değiştirebilir. Tink öğrencileri Tink Diploma Programı kapsamında vizyonlarını eyleme dönüştürmeyi öğrenirler. Programımızın amacı öğrencilerimizin girişimci ruhlarını hayata geçirme cesaretine, bilgi birikimine ve networküne sahip olmalarını sağlamaktır.

Tink Diploma Programı 1. sınıftan 12. sınıfa kadar merak, keşif, içgörü geliştirme ve değer yaratmayı teşvik etmek için MEB müfredatının yanı sıra okulumuza özel hazırlanmış haftalık 6 saatlik müfredattan oluşmaktadır.
Tink Diploma Programımızın içinde yer alan inovasyon ve girişimcilik dersleri, TinkTalks, Staj Programı, projeler, yabancı dil eğitim programı ve bilişim dersleri bu amaca hizmet etmektedir.
Tink Diploma Programı öğrencilerimizi hem yurt dışında ki hem de yurt içindeki üniversitelere hazırlayacak şekilde kurumumuz ve danışma kurulumuz tarafından geliştirilmiştir.


Uluslararası Programlar

Erasmus Plus Projeleri

Okulumuzun uluslararası iki ayrı projenin ortağı olduğunu biliyor muydunuz? Erasmus Plus pojelerimizin sunumunu incelemek için lütfen linke tıklayın.
Erasmus Plus Projelerinin Öğrencilere Sağladığı Faydalar:
• Yurtdışında eğitim almak, sınırlı bir süre de olsa yabancı bir ülkede yaşama deneyimi kazanmak ve yeni insanlarla tanışma fırsatı!
• Yabancı dilinizi geliştirmek, farklı Avrupa ülkelerinden gelen öğrencilerle pratik yapmak ve öğrenme imkanı bulmak!
• Litvanya, Polonya, Slovakya gibi çoğu Avrupa ülkesini seçen öğrenciler için üniversiteler ücretsiz dil kursları sunarlar.
• Kariyer planlarınız için önemli bir adım atmak ve özgeçmişlerine ekleyecekleri güzel bir deneyim elde etmek. İşverenler için yurtdışı eğitim ve çalışma tecrübesine sahip çalışanlara sahip olmak oldukça önemli olmaktadır.
• Öğrenciler ailelerinden ve yaşam alanlarından uzaktayken sorumluluk bilincine sahip olurlar. Harcamalar Erasmus Plus bütçesinden karşılanır.
• Farklı bir sosyal çevrede deneyim yaşamak ve yeni arkadaş çevresi edinmek. Kendi ülkenizin sınırları dışında her zaman ziyaret edebileceğiniz ve size ziyarete gelecek insanlarla tanışmak.

Europass

Okulumuz, Uluslararası Mesleki Yeterlilik Belgeleri Europass (MYK Europass) merkezinden almış olduğu akreditasyon sayesinde, Europass belgesi düzenleyerek öğrencilerimize teslim edebiliyor. Detaylı bilgi için lütfen linke tıklayın.
Eurpass Programının Amacı ve Öğrencilere Sağladığı Faydalar:
• Europass, eğitiminiz boyunca, ilk işinize başlarken ya da yeni mücadelelere göğüs germeye hazırlanırken becerilerinizi ve niteliklerini Avrupa’da etkili bir biçimde aktarabilmenize imkan tanır.
• Avrupa Komisyonu bu hizmeti ücretsiz olarak ve 29 farklı dilde sunmaktadır.
• Europass, yurtdışında geçirilen bir öğrenme ve/veya eğitim dönemini kaydetmek için kullanılan kişisel bir belgedir.
• Amacı, hareketlilik döneminde edinilen deneyim, beceri ve yetkinliklerin daha iyi değerlendirilmesine ve tanınmasına katkıda bulunmaktır.
• Öğrencilerimiz yurt dışında katılacakları faaliyetler sonrasında «Europass Hareketlilik Belgesi» alacaklardır.
• Yurt dışında öğrenim görürken veya çalışırken edindiğiniz deneyimlerin kaydını tutmak kariyeriniz için önemlidir.
• Gelecekte iş ya da yeni bir girişimcilik için destek ararken, bu beceriler çok değerli olacaktır.
• Bununla beraber ECTS sistemi uygulayan Avrupa Üniversitelerinin bir çoğunda Europass Belgesi ile kazandığınız yeterlilikler, bazı dersler ve derslerin bir bölümünden muaf tutulmanızı sağlayabilir.


Tink Yayınları

Eğitimin kalitesini özgün içeriği belirler. Bu vizyonla ürettiğimiz iç yayınlarımız dünyaca tanınan akademisyenler ve uzman eğitim kadromuz tarafından Milli Eğitim Bakanlığının müfredatının yanı sıra Tink Diploma Programının ana unsurlarının kazanımlarına uygun şekilde hazırlanmıştır. Tüm yayınlarımızın temel amacı kolay, eğlenceli, kalıcı öğrenmeyi sağlamaktır.

Web Programlama, Fiziksel Programlama ve Güncel Programlama Dilleri, Girişimcilik, İnovasyon ve Gelecek Çalışmaları online yayınlarımız ve aplikasyonumuz Tink Diploma Programı derslerini içeren yayınlarımızdır. Tink özel öğretim programına uygun şekilde ve özel olarak uzmanlar tarafından hazırlanmış kitaplardır.

STEM+A Deney Setleri

Fen Bilgisi ve Matematik Dersi kapsamında hazırlanan planlar doğrultusunda 5., 6. ve 7. sınıf kademesinde Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics(Matematik) kazanımlarını, farklı disiplinler ile bir arada kullanarak 21. yüzyıl becerilerini kazandırmaya yönelik eğitim modelinin uygulanmasıdır. Yıl içerisinde Fen Bilgisi ve Matematik dersleri kazanımları ile entegre edilmiş deney setlerimiz kullanılmaktadır. Öğrencilerimizin bu uygulamaları bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanat çalışmaları ile entegre şekilde öğrenmelerini destekliyoruz.


Tink Partners

Client1
Client2
Client3
Client4
Client5
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6
Client6

İş Dünyasında artık ‘dijitalleşme’nin bir trend veya ‘yıkıcı yenilik’ olmanın ötesinde yeni kurallar bütünü olduğu dönemi yaşıyoruz. Yeni teknoloji üretim ve kullanımı halen iş dünyasında aktif olan 35 yaş üstünün bile yetişemediği, kavramakta zorlandığı ve kendini sürekli eğitme ve yetiştirmeye mecbur hissettiği ölçüde hızlı değişiyor, deviniyor. Şirketler kendi içlerindeki insan kaynağını taze ve güncel tutabilmek için eğitim ve ar-ge ‘ye artan ölçeklerde kaynak ayırmak zorunda kalıyor. Hatta kurumların yeni teknolojilere aynı hızda ayak uyduramaması inovasyon kültürü gelişmiş gençlere yeni girişimcilik kapıları açıyor. Dünya ‘işimizden olur muyuz’ ile ‘nasıl yeni gelir kaynakları, yeni müşteriler oluşturuz’ soruları arasında bocalasa da yenilikçilik galip geliyor. Bu ortamda TİNK Türkiye gibi genç nüfusu olan bir ülkeye inanılmaz bir fırsat ve vizyon sunuyor.

Ümit Boyner / Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi, 2010-2013 Dönemi TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Endüstri çağını bitiren internetin hayatımıza girişiyle oldu. Birden bire gittikçe devinimi artan ve karmaşıklaşan bir dünyanın içinde kendimizi bulduk. Interneti birebir yaşamış gençler için pek şaşılacak bir şey değil, belki ama özellikle endüstri döneminin içinde yetişmiş olan benim kuşağım çok kafa bulandırıcı bir dönem oldu. … ve benim kuşağım, alışkanlıklarından kolay vazgeçmeyen, daha da kötüsü kendi alışkanlıklarını bir kuşak sonrasının kafasına çivilemeye çalışan iktidara hakim kuşak. Bugünün ütopyaları ve distopyaları içine sıkışmış gençlerin doğruları babalarının değil ancak kendi yöntemleriyle bulmaları gerekiyor. Ama doğru silahları kuşanarak ve elinin altındaki teknolojiyi iyi tanıyarak. Girişimciliğin ilk adımı cesarettir. Cesaretin de yolunu açan kendine güven. Geleceğin bilinmeyen engebeli yollarına TİNK kurucusu eğitim ve çalışma hayatındaki geçmişten gelen önyargısız deneyimleriyle Zeynep Dereli’nin görüşlerinin önemli bir pusula olacağına inanıyorum.

Faruk Eczacıbaşı / Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı

Ülkemizin geleceği adına eğitim sisteminde en önemli eksikliği gidereceğine inandığım bu girişiminizin çok başarılı olacağına inanıyorum. Ve sizleri yeniden gönülden tebrik ediyorum.

Erol Bilecik / İndex Grup Yönetim Kurulu Başkanı, 2017-2018 Dönemi TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Tink, günümüzün en önemli açığı olan teknoloji istihdamı konusunda altyapıyı sağlayarak, hem ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunacak, hem dünyaya yayılabilecek teknoloji markalarının oluşmasındaki temel eğitimi verecek. Konuyu önemsiyor, yakinen takip ediyor ve çalışmalarınıza memnuniyetle takip ediyor olacağız. Başarılar dileriz.

Ali Kibar / Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Borusan Grubu olarak, yeni sanayi devrimi olarak adlandırılan Eğitim 4.0 dönüşümüne büyük önem veriyor ve ArGe çalışmalarımızı bu dönüşümü sağlayacak şekilde yürütüyoruz. Eğitim 4.0 dönüşümünde, karşımıza çıkacak en önemli ihtiyacın nitelikli iş gücü olacağı hepimizin malumu. Bu doğrultuda, Zeynep Hanım’ın Türkiye’de bir ilk olan teknoloji lisesi girişiminin, bu açığın kapatılmasında çok önemli katkı vereceğine inanıyoruz. Bu inancımız çerçevesinde, kendilerine bir miktar da olsa katkı verebildiğimiz için çok memnunum.

Murat Yıldırım / Borusan Holding Teknoloji Geliştirme ve ArGe A.Ş. Genel Müdürü

Bir teknoloji koleji olan Tink; hem konusunda uzman bir eğitimci kadrosu, hem de Chromebook'lar üzerinde çalışan Google eğitim uygulamaları sunarak; öğrencilerin birbirleriyle ve öğretmenleriyle çok daha interaktif bir şekilde çalışmalarına olanak sağlıyor. Böylece verimliliği artırıp, öğrenmeyi rahat ve keyifli bir hale getiriyor, öğrencilerinin 21. yüzyıl becerileriyle donatılmalarını sağlıyor.

Ali Ertem / Google EMEA Eğitim Direktörü

Bir teknoloji koleji olan Tink; hem konusunda uzman bir eğitimci kadrosu, hem de Chromebook'lar üzerinde çalışan Google eğitim uygulamaları sunarak; öğrencilerin birbirleriyle ve öğretmenleriyle çok daha interaktif bir şekilde çalışmalarına olanak sağlıyor. Böylece verimliliği artırıp, öğrenmeyi rahat ve keyifli bir hale getiriyor, öğrencilerinin 21. yüzyıl becerileriyle donatılmalarını sağlıyor.

Lady Barbara Judge / Cambridge University Judge Business School Kurucusu