Tink Health

Spor Eğitimi ve Sağlıklı Yaşam

Tink’te Beden Eğitimi Dersimizde; vücut fonksiyonlarını kavrama, sağlık, büyüme, gelişme sürecini kavrama, motor öğrenme, oyun ve emniyet kural ve becerilerini kavrama, stratejiler geliştirme ve değerlendirmeyi amaçlıyoruz.
Kendine güvenme, değer anlayışı, karakter geliştirme, iletişim becerileri, meraklılığı geliştirme, sportmenlik becerileri, centilmenlik kavramlarını kazandırmanın yanında, vücudu ısıtma ve alıştırma becerileri, temel hareket becerileri, motor becerileri, dayanıklılık, kas gücü, esneklik, çeviklik geliştirmeyi hedeflemekteyiz.
Tink’te akademik alanda olduğu kadar, öğrencilerimize sosyal ve aktif birey olma ruhunu kazandırmak, eğlenerek ve verimli zaman geçirerek öğrenme sürecini keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizin yaş gruplarına uygun olarak, büyük ve küçük motor becerilerinin gelişmesine yönelik spor etkinlikleri yaptırıyoruz. Kol kuvveti çalışması, esneklik, el-göz koordineli çalışmalar, reaksiyon hızını geliştirme çalışmaları, genel kuvvete yönelik parkur çalışması, denge ve koordinasyon çalışmalarının yanı sıra ders içerisindeki çeşitli eğitsel oyunlar ile öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz.
Tink’te sağlıklı yaşam kültürünün ve bilincinin küçük yaşlardan itibaren oluşmaya başladığına inanıyoruz. Bu anlamda, hem beden eğitimi derslerinde yaptığımız çalışmalarla hem de düzenlediğimiz çeşitli sportif faaliyetlerle öğrencilerimizde spor kültürünü oluşturmayı hedefliyoruz.

Tink hayatı kazandırıyor ve hayatta kazandırıyor.