Tink'te YAŞAM

TinkCAFE

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşamlarına destek olacak nitelikte yiyecek ve içeceklerin satıldığı kafemiz, teneffüslerde ve öğle yemeği aralarında hizmet sunar. Kafemizde nakit para geçmediğinden öğrencilerimiz, okulumuzun onlara sağladığı TinkCard ile harcama yapabilirler.

TinkCafe
TinkCafe
TinkCafe
TinkCafe

YEMEK

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşamlarına destek olacak nitelikte yiyecek ve içeceklerin satıldığı kafemiz, teneffüslerde ve öğle yemeği aralarında hizmet sunar. Kafemizde nakit para geçmediğinden öğrencilerimiz, okulumuzun onlara sağladığı TinkCard ile harcama yapabilirler.

TinkCafe
TinkCafe
TinkCafe

TinkCARD

TinkCard’ı kullanarak okulumuzun

 • Okula giriş çıkışlarda kimlik kartı olarak TinkCard kullanabilir,
 • Kantininden ve kırtasiyesinden alışverişinizi yapabilir,
 • Fotokopi makinesinde dokümanlarınızı çoğaltabilir,
 • İş ortaklığı yaptığı firmaların sunacağı özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.

SERVİSLER

Tink Sancaktepe Kampüsü Servis Hizmetlerinde Öz Ata Turizm firması ile çalışılmaktadır.

Servislere zamanında binilir ve emniyet kemeri takılır. Emniyet kemeri takılmadığı sürece servis hareket etmez ve servis sorumlusu durumu idareye bildirir.

Öğrencilerimiz okula zamanında ulaşması için servis saatine uyulmalıdır. Servis kişiye belirlenen saatin üzerine sadece bir dakika bekler ve hareket eder. Sorumluluk duygusunun gelişmesi, diğer alınacak kişinin bekletilmemesi, düzenin sağlanması okulumuzun görev ve misyonudur

Servislerimizin Kampüse giriş ve çıkışlarında güvenlik görevlisi ve aynı zamanda görevli nöbetçi öğretmen ve müdür yardımcısı tarafından servise binişler ve inişler kontrol edilir.

Servise kurallarına uygun hareket edilir. Yiyecek ve içecek ile binilmemesi, hareket halindeyken ayağa kalkılmaması, dikkat dağıtıcı davranışlar sergilenmemesi ve yüksek sesle konuşulmaması gibi kurallara uyulması gerekmektedir. Uyulmaması durumunda konu idareye bildirilir.

Servis araçlarımızın tamamı yol belgelidir.

Serviste öğrenci ve velilerine ait telefon ve adres bilgilerini bir dosya halinde bulunmaktadır.

Her araçta gerekli irtibatı sağlamak için, araç takip sistemini barındıran GPS sistemi bulunmaktadır.

Kampüs giriş ve çıkışlarda serviste radyo, teyb vb. açılmaz. Seyir halindeyken müzik sesi çevreden dikkat çekmeyecek şekilde ayarlanır ve arabesk, politik vs. içerikli müzik ve programlar kesinlikle dinlenmemektedir.

Servis araçları klimalı ve son model ve buna yakın tiptedir.

Araçlarımızda ilkyardım çantası, çekme halatı, zincir, takoz, yangın söndürme cihazı ve cep telefonu şarj aleti bulunmaktadır.

Sürücülerimiz servis esnasında belirlenen şehir hız limitlerine devamlı olarak uymak zorundadır. Taşıdığı personel ve öğrenciyi hiçbir koşulda risk altında bırakmadan, uygun takip mesafeleri doğrultusunda servisini tamamlar.

ÜNİFORMA

Tink Sancaktepe Kampüsü

SAĞLIK

Öğrencilerimizin sağlık problemlerine anında müdahale edilebilmesi için revir birimimiz gün boyu hizmet vermektedir. Okul hemşiremiz sağlık sorunlarına karşı gerekli önlemleri almak üzere görevlendirilmiştir ve revir kuralları okul yönetimi tarafından belirlenmiştir:

 • Revire acil durumlar dışında teneffüslerde gidilir. Revir dönüşü derse geç kalmamaya dikkat edilir.
 • Revire ders öğretmeninin bilgisi ve müdür yardımcısının izniyle gidilir.
 • Revir dönüşü hemşireler tarafından düzenlenen revir formu müdür yardımcısına teslim edilir.
TinkCafe
TinkCafe
TinkCafe

GÜVENLİK

 1. Tink Sancaktepe Kampüsü Özel Güvenlik Hizmetlerine dair 5188 sayılı kanuna göre valilikten izin belgeli özel güvenlik firması ile çalışmaktadır.
 2. 24 saat kampüste güvenlik hizmeti verilmekte olup, yetkili birimlerimiz tarafından kontrolü sağlanmaktadır.
 3. Kapı girişleri, merdiven başları, kafeterya, koridor gibi ortak kullanım alanlarında bulunan kameralar güvenlik amaçlı olup, öğrencileri ve çalışanları hırsızlık, şiddet vb. her türlü adli vakadan koruma, yasal açıdan mağduriyete neden olabilecek olaylardan kaçınma amacıyla kullanılıyor. Kamera görüntüleri Kamera Merkezindeki Güvenlik Görevlisi tarafından izlenip kaydediliyor ve ilgili yasanın gerektirdiği süre boyunca saklanıyor. Kameraların görünür biçimde yerleştirildiği binalarda kesinlikle “gizli kamera” bulunmuyor. Ofisler, lavabolar, asansör gibi bireysel mahremiyeti ortadan kaldıracak mekânlarda da kamera bulunmuyor.
 4. Kamu iş yerleri ve özel işletmelerin güvenlik amaçlı kamera kullanmaları, valiliklerin denetlediği/uyguladığı yasal bir zorunluluktur. Bireysel alanların mahremiyetine saygı göstermek Teknoloji ve İnsan Kolejleri varlık sebebi ve misyonu gereğidir.
 5. Kampüs Güvenlik görevlileri idare tarafından belirlenen talimatlara göre giriş-çıkış, yerleşkeler içinde dolaşmalara ilişkin danışma, kabul, kayıt, kontrol, refakat yönlendirme hizmetlerini yerine getirmekte ve kayıtları tutarak, bu hizmetleri kesintisiz yürütmektedir.
 6. Güvenlik görevlileri Kampüs içinde bulunan öğrencilerin, personelin ve ziyaretçilerin huzur ve emniyetini, konulan kurallara uymalarını, yasal mevzuat ve talimatlar doğrultusunda temin etmektedir.
 7. Kampüste giriş ve çıkışlarda “ziyaretçi yaka kartı” uygulaması yapılmaktadır. Güvenlikten giriş yapan ziyaretçiler, güvenliğe kimliklerini bırakıp karşılığında ziyaretçi yaka kartı alarak giriş yapabilir.
 8. Kampüs Güvenlik personeli ile birlikte giriş ve çıkış saatlerinde nöbetçi müdür yardımcısı ve nöbetçi öğretmenler servislerin ve misafir araçlarının karşılaması ve uğurlamasında hazır bulunur. Görevli kişiler tüm öğrenci giriş ve çıkışları tamamlanana dek görev alanlarını terk etmez.

SOSYAL FAALİYETLER

Öğrencilerimizi her yönden geliştirmek maksadıyla, onlara okuldan önce veya sonra, öğle aralarında ve hafta sonlarında yapabilecekleri birçok spor, sanat, tiyatro ve gezi aktivitesi sunuyoruz. Kadromuzun birçok alanda eğitmenlik vasıflarının olmasının yanı sıra, öğrencileri desteleyecek dışarıdan uzmanlar da bu çalışmalarda yardımcı oluyorlar. Bu aktivite seçenekleri kadromuzun müsait olma durumuna bağlı olarak her dönemin başında öğrenci ve veliler ile paylaşılacaktır. Öğrencilerimizi bir veya daha fazla aktiviteye katılması için teşvik ediyoruz.

Her yıl velilerimizin de davet edildiği yıl sonu performanslarımız, şovlar, sergiler ve konserler olacaktır.

Müfredat dışı aktivitelerle ilgili tüm ayrıntıları eğitim yılı başladıktan sonra okulun sitesinde bulabilirsiniz.

SAĞLIK, GÜVENLİK ve ÇEVRE

Kötü Hava Koşulları ve Acil Kapanma

Kötü hava koşullarının oluşması durumunda eğer yerleşim yeri gün boyunca güvenli olursa, okul yönetimimiz; öğrenci ve personelin okula gidip gelmesini temin edecektir. Bunu yapmak için, çeşitli faktörleri göz önüne alarak bizden beklenen risk değerlendirmelerini yapmış oluyoruz. Bunlar şunları içerir; okul çevresinde bulunan devlete ait yaya geçitleri, kaldırımlar, yokuşlar, bölgesel yolların ve patikaların durumları, yemek sağlayıp sağlayamayacağımız, okulun başlangıcından bitişine kadar halk ulaşımın kullanımı, hava tahmininin günün ilerleyen saatleri ile ilgili bizlere verdikleri bilgiler.

Eğer ilk ders zili çalmadan valilik tarafından kötü hava koşulları nedeniyle (ya da valiliğin belirttiği başka bir nedenden dolayı) eğitim – öğretime ara verilirse saat 7.30’da en doğru ve net bilgi sizlere tarafımızdan ulaştırılır. Velilerimizi web sitesi yoluyla, mesaj ve e-posta atarak da bilgilendireceğiz. Veliye ulaşamadığımız takdirde öğrenciyle ilgilenen yetişkinin telefon numarası ve adresinin bizde bulunduğundan emin olunuz.

Acil Durumlar ve Hastane

Okulumuzda birçok ilk yardım elemanı bulunmaktadır. Eğer ilk yardım elemanı öğrencinin hastanede tedavi görmesini uygun görürse şu prosedürleri işleme koyuyoruz.

 1. Hastane ile iletişime geçilerek öğrencinin durumu ve yola çıktığı haber verilir ya da bir ambulansa ihtiyaç olduğu belirtilir.
 2. Hastaneye haber verildikten hemen sonra okula veya hastaneye ulaşması için aileye haber verilir.
 3. Ambulanstan önce gelememeniz durumunda öğrenciye bir idarecimiz ya da öğretmenimiz eşlik eder ve hastaneye götürülür. Ambulansımız Acıbadem Hastahanesi tarafından sağlanacaktır.
 4. Aileler, okulun acil durumlarda aranacak olan personelin telefon numarasına sahip olduğundan ve böyle durumlarda arandığından emin olabilirler.

İlaç Kullanımı ve Hastalık

Eğer öğrencinin herhangi bir ciddi hastalığı veya medikal bir problemi varsa; daha doğru bir müdahale yapabilmek için bunun önceden bize bildirilmesi önem arz etmektedir. Eğer öğrencinin doktor tarafından verilen bir ilacı varsa bunun okul revirimize bırakılması gerekmektedir.

Öğrencilerin okula hasta bir şekilde geldikleri durumlarda; okulumuzun sağlık hizmetleri sınırlı olduğu için zaman zaman aileleri çağırıp öğrencileri okuldan almalarını istemek durumunda kalabiliyoruz. Öğrenci ciddi bir şekilde hastaysa, ailelerden öğrencilerle evde ilgilenmesini rica ediyoruz.

Yaralanma durumu ile karşılaşıldığında ise yaralanan bölgenin sadece soğuk su ile yıkanmasını tavsiye ediyoruz. Öğrencinin çok hasta olduğu veya medikal bir müdahaleye ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüz durumlarda velilerimizle iletişime geçiyoruz.

Okul Hemşiresi

Okul hemşiremiz öğrencilerimizin sağlık problemleriyle birebir ilgilenir. Okul hemşiresi ayrıca öğrencilerin özel hastalık durumlarında sağlık değerlendirmeleri yapar ve okul çalışanlarının öğrencinin iyi olmadığı durumlarda nasıl davranış sergilemesi gerektiğinin tam talimatı için veliler, öğrenciler ve okul kadrosu arasında bireysel bir sağlık hizmeti tanzim eder.

VELİLERLE İRTİBAT

Değerli Velilerimiz,

Web sitemizde bulunan bilgilerin ayrıntılarını öğrenci kılavuzunda bulabilirsiniz. Ayrıca daha fazla detay ve sorularınız için bize başvurabilirsiniz.

Okul yönetiminden zaman zaman e-posta ve kısa mesajlar alacaksınız. E-posta yoluyla okul bültenleri, önemli bilgiler, davranış kurallarıyla ilgili gelişmeler ya da etkinlikler size bildirilecektir. Öğrencinin devamsızlığı ya da gözetime alınma kararı gibi konular kısa mesaj yoluyla gönderilecektir.

Twitter, Facebook,Instagam ve YouTube kanalı gibi sosyal medya sayfalarımız da mevcuttur ve bu sayfaları okulumuz düzenli olarak kullanmaktadır.

OKUL KURALLARI

Detaylı okul kuralları için lütfen ekli veli kitapçığını indiriniz