Tink Ailesi Tink'te Yaşam

Bu Sayfada

Tink'te Yaşam

Tink'te Yaşam

Güvenlik

Tink Çekmeköy Kampüsü Özel Güvenlik Hizmetlerine dair 5188 sayılı kanuna göre valilikten izin belgeli özel güvenlik firması ile çalışmaktadır. 24 saat kampüste güvenlik hizmeti verilmekte olup, yetkili birimlerimiz tarafından kontrolü sağlanmaktadır.

Kapı girişleri, merdiven başları, kafeterya, koridor gibi ortak kullanım alanlarında bulunan kameralar güvenlik amaçlı olup, öğrencileri ve çalışanları hırsızlık, şiddet vb. her türlü adli vakadan koruma, yasal açıdan mağduriyete neden olabilecek olaylardan kaçınma amacıyla kullanılmaktadır. Kamera görüntüleri kamera merkezindeki güvenlik görevlisi tarafından izlenip kaydedilmektedir ve ilgili yasanın gerektirdiği süre boyunca saklanmaktadır. Kameraların görünür biçimde yerleştirildiği binalarda kesinlikle “gizli kamera” bulunmamaktadır. Ofisler, lavabolar, asansör gibi bireysel mahremiyeti ortadan kaldıracak mekânlarda da kamera bulunmamaktadır.

Kamu iş yerleri ve özel işletmelerin güvenlik amaçlı kamera kullanmaları, valiliklerin denetlediği/uyguladığı yasal bir zorunluluktur. Bireysel alanların mahremiyetine saygı göstermek Tink varlık sebebi ve misyonu gereğidir.

Kampüs güvenlik görevlileri idare tarafından belirlenen talimatlara göre giriş-çıkış, yerleşkeler içinde dolaşmalara ilişkin danışma, kabul, kayıt, kontrol, refakat yönlendirme hizmetlerini yerine getirmekte ve kayıtları tutarak, bu hizmetleri kesintisiz yürütmektedir.

Güvenlik görevlileri kampüs içinde bulunan öğrencilerin, personelin ve ziyaretçilerin huzur ve emniyetini, konulan kurallara uymalarını, yasal mevzuat ve talimatlar doğrultusunda temin etmektedir.

Kampüste giriş ve çıkışlarda “ziyaretçi yaka kartı” uygulaması yapılmaktadır. Güvenlikten giriş yapan ziyaretçiler, güvenliğe kimliklerini bırakıp karşılığında ziyaretçi yaka kartı alarak giriş yapılabilmektedir.

Kampüs Güvenlik personeli ile birlikte giriş ve çıkış saatlerinde nöbetçi müdür yardımcısı ve nöbetçi öğretmenler servislerin ve misafir araçlarının karşılaması ve uğurlamasında hazır bulunmaktadır. Görevli kişiler tüm öğrenci giriş ve çıkışları tamamlanana dek görev alanlarını terk etmemektedir.

Sağlık

Öğrencilerimizin sağlık problemlerine anında müdahale edilebilmesi için revir birimimiz gün boyu hizmet vermektedir. İlk Yardım Uzman Sertifikasına sahip personelimiz sağlık sorunlarına karşı gerekli önlemleri almak üzere görevlendirilmiştir ve revir kuralları okul yönetimi tarafından belirlenmiştir:

  • Revire acil durumlar dışında teneffüslerde gidilir.
  • Revir dönüşü derse geç kalmamaya dikkat edilir.
  • Revire ders öğretmeninin bilgisi ve müdür yardımcısının izniyle gidilir.
  • Revir dönüşü sağlık personeli tarafından düzenlenen revir formu müdür yardımcısına teslim edilir.
Acil Durumlar ve Hastane

Okulumuzda İlk Yardım Uzman Sertifikasına sahip personelimiz gün boyu okulumuzda bulunmakta ve sağlık hizmetine destek olmaktadır. Hastane ile iletişime geçilerek öğrencinin durumu ve yola çıktığı haber verilmekte ya da bir ambulansa ihtiyaç olduğu belirtilmektedir.


Hastaneye haber verildikten hemen sonra okula veya hastaneye ulaşması için aileye haber verilmektedir.

Öğrenciye hastane yolunda bir idarecimiz ve okul sağlık personelimiz refakat etmektedir. Ambulansımız Acıbadem hastanesi tarafından sağlanmaktadır.

İlaç Kullanımı ve Hastalık

Öğrencimizin, takip edilmesi gereken ciddi bir hastalığı veya medikal bir problemi varsa, daha doğru bir müdahale yapılabilmesi için bunun önceden okul yönetimine ve sağlık personeline bildirilmesi önem arz etmektedir. Öğrencimizin doktoru tarafından verilen ilacı varsa bunun reçetesi ile birlikte okul revirimize bırakılması gerekmektedir.

T.C Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütünden gelen bilgiler ışığında Yeni Koronavirüs COVID-19 (Koronavirüs), mevsimsel grip ve tüm salgın hastalıklara karşı Okulumuzda düzenli olarak çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz bulaşıcı bir hastalık geçiriyorlarsa, velilerimizden öğrencilerimizle evde ilgilenmelerini rica ediyoruz.

Yemek

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşamlarına destek olacak nitelikte yiyecek menüleri aylık olarak uzman diyetisyenler tarafından yaş gelişimlerine uygun olarak öğrencilerimize sunulmaktadır.

 

Servisler

Tink Çekmeköy Kampüsü Servis Hizmetlerinde Arya Turizm firması ile çalışılmaktadır.

Servislere zamanında binilir ve emniyet kemeri takılır. Emniyet kemeri takılmadığı sürece servis hareket etmez ve servis sorumlusu durumu idareye bildirmektedir.

Öğrencilerimiz okula zamanında ulaşması için servis saatine uyulması gerekmektedir. Servis kişiye belirlenen saatin üzerine sadece bir dakika beklemekte ve hareket etmektedir. Sorumluluk duygusunun gelişmesi, diğer alınacak kişinin bekletilmemesi, düzenin sağlanması okulumuzun görev ve misyonudur.


Servislerimizin kampüse giriş ve çıkışlarında güvenlik görevlisi ve aynı zamanda görevli nöbetçi öğretmen ve müdür yardımcısı tarafından servise binişler ve inişler kontrol edilmektedir.

Öğrencilerimizden servise kurallarına uygun hareket edilmesi beklenmektedir. Yiyecek ve içecek ile binilmemesi, hareket halindeyken ayağa kalkılmaması, dikkat dağıtıcı davranışlar sergilenmemesi ve yüksek sesle konuşulmaması gibi kurallara uyulması gerekmektedir. Uyulmaması durumunda konu okul idaresine bildirilmektedir.


Serviste öğrenci ve velilerine ait telefon ve adres bilgilerini bir dosya halinde bulunmaktadır.
Her araçta gerekli irtibatı sağlamak için, araç takip sistemini barındıran GPS sistemi bulunmaktadır.
Araçlarımızda ilkyardım çantası, çekme halatı, zincir, takoz, yangın söndürme cihazı ve cep telefonu şarj aleti bulunmaktadır.


Sürücülerimiz servis esnasında belirlenen şehir hız limitlerine devamlı olarak uymak zorundadır. Taşıdığı personel ve öğrenciyi hiçbir koşulda risk altında bırakmadan, uygun takip mesafeleri doğrultusunda servisini tamamlamaktadır

 

Özel Koşullar

Kötü hava koşullarının oluşması durumunda çevre güvenliğini etkileyecek olumsuz bir durum oluşmadıysa okul yönetimimiz; öğrenci ve personelin ulaşımını sağlamaktadır.


İlk ders zili çalmadan valilik tarafından kötü hava koşulları nedeniyle (ya da valiliğin belirttiği başka bir nedenden dolayı) eğitim – öğretime ara verilirse saat 7.30’da en doğru ve net bilgi veli ve öğrencilerimize okul yönetimi tarafından ulaştırılmaktadır.


Öğrencilerimizin sağlıklı yaşamlarına destek olacak nitelikte yiyecek ve içeceklerin satıldığı kafemiz, teneffüslerde ve öğle yemeği aralarında hizmet sunar. Kafemizde nakit para geçmediğinden öğrencilerimiz, okulumuzun onlara sağladığı TinkCard ile harcama yapabilirler.

 

Tink Cafe

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşamlarına destek olacak nitelikte yiyecek ve içeceklerin satıldığı kafemiz, teneffüslerde ve öğle yemeği aralarında hizmet sunar. Kafemizde nakit para geçmediğinden öğrencilerimiz, okulumuzun onlara sağladığı TinkCard ile harcama yapabilirler.

 

TinkCard

VISA özelliği olan yeni nesil harçlık sistemi TinkCard:

  • Okula giriş çıkışlarda kimlik kartı olarak kullanılmaktadır,
  • Kantininden ve kırtasiyesinden alışveriş yapılmaktadır,
  • İş ortaklığı yaptığımız firmaların sunacağı özel avantajlardan faydalanılabilmektedir.

Velilerle İrtibat

Okul yönetimi tarafından yapılacak olan duyurular okulumuzun geliştirdiği TinkCRM platformu üzerinden, e-posta ve kısa mesajlar olarak velilerimize iletilmektedir. Velilerimiz öğretmenlerimizle TinkCRM üzerinden haberleşebiliyor, öğrencilerin ödevlerini ve sınavlarını takip edebiliyor. Ayrıca dönemde iki kere düzenlenen veli öğretmen görüşme günlerinde öğretmenlerimizle birebir, okul idaresi ve rehberlik birimi ile de ihtiyaç duyulduğu sıklıkta randevu alarak görüşülmektedir.

 

Üniforma

Okul yönetimi tarafından yapılacak olan duyurular okulumuzun geliştirdiği TinkCRM platformu üzerinden, e-posta ve kısa mesajlar olarak velilerimize iletilmektedir. Velilerimiz öğretmenlerimizle TinkCRM üzerinden haberleşebiliyor, öğrencilerin ödevlerini ve sınavlarını takip edebiliyor. Ayrıca dönemde iki kere düzenlenen veli öğretmen görüşme günlerinde öğretmenlerimizle birebir, okul idaresi ve rehberlik birimi ile de ihtiyaç duyulduğu sıklıkta randevu alarak görüşülmektedir.

 

Departman İletişim Bilgileri

Okul Adres

 

Merkez, Çavuşbaşı Cd.No: 104, 34794 Çekmeköy/İstanbul

Telefon

444 28 29

0535 201 41 80

iletisim@tinkturkiye.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi- Cuma 9:00 – 18:00

Cumartesi 09:00 – 15:00

Kayıt Başvuru