Tink Veli İletişim Süreçleri

Öğrencilerimizi akademik ve sosyal gelişimlerinde istediğimiz noktaya ulaştırmak ancak velilerimizle yapacağımız işbirliğine ve kuracağımız iletişim köprüsünün gücüne bağlı olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla velilerimizi öğretmenlerimizle bir araya getirmek için farklı uygulamalarımız bulunmaktadır.

1- Hafta İçi Branş Öğretmen Görüşme Saatleri

Öğretmenlerimizle ders programlarına göre hafta içi görüşme randevusu alınabilir. TinkSmart üzerinden veya öğretmenimize e-mail atarak ve ilgili müdür yardımcısını cc ye koymanız yeterlidir. Öğretmenimiz size geri dönecektir.

2- Rehber Öğretmen Görüşme Takvimi

Rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizle ve velilerimizle düzenli olarak görüşmekte ve öğrencilerimizin okul içinde ki yaşantısını raporlamakta ve aktarmaktadır. TinkSmart üzerinden veya öğretmenimize e-mail atarak ve ilgili müdür yardımcısını cc ye koymanız yeterlidir..

3- Müdür Yardımcısı Görüşme Takvimi

Müdür yardımcılarımız öğrencilerimiz ve velilerimizle belli bir düzen içerisinde yüzyüze ve telefonla görüşürler. Herhangi bir konuda görüşmek istediğinizde müdür yardımcılarımıza direk cep telefonları üzerinden ya da mail adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Müdür yardımcılarımıza attığınız maillerde okul müdürünü de cc ye koymanızı önemle rica ederiz.

4- Akademik Koçluk Görüşmeleri

Öğrencilerimizin okul içindeki yaşantılarını ve gelişimlerini daha yakından takip etmek amacıyla mevcut öğretmenlerimiz akademik koçlar olarak görev yapmaktadırlar.
Sorumluluklarında ki öğrencilerle görüşen, onların okul içindeki ilişki ve gelişimlerini takip eden ve onlara mentörlük yapan akademik koçlarımız aynı zaman da öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası yarışmalara katılması, okul içinde ve dışında olan organizasyonlarda yer almaları gibi başlıkları da takip etmektedirler. Akademik koçlar velilerimize üç hafta da bir (iki hafta arayla) email üzerinden öğrencileri ile ilgili bilgi aktarmaktadırlar.

5- Akademik Değerlendirme Toplantıları

Velilerimizle öğrencilerimizin sınav ve başarı durumlarını değerlendirmek amacıyla öğretmenlerimizi çeşitli zaman dilimlerinde bir araya getiririz. Bu tarihleri her akademik yıl başında paylaşılan takvimden takip edebilirsiniz. Akademik değerlendirme toplantıları klasik veli toplantılarından farklıdır. Velilerimiz için hazırlanmış eğitim ve etkinlikler içerir.

6- Ebeveyn Akademileri

Velilerimizin çocukları ile olan iletişimini artırmak ve onların gelişimlerine maksimum oranda dahil olmalarına destek olmak maksadıyla rehberlik birimimiz ebeveyn akademileri organize etmektedir. Ergenlik psikolojisinden, anne baba tutumlarına, çocuklarda teknoloji bağımlılığından, aile içi iletişime kadar birçok konuda velilerimizi desteklediğimiz bu programımız sene boyunca devam etmektedir.

Tink hayatı kazandırıyor ve hayatta kazandırıyor.

Sınavlara Hazırlık

Öğrenci Mentörlüğü

Sosyal Sorumluluk

Tink Art

Tink Health